Ustal Diete
 

Odchudzanie w ciąży

Ciąża to nie choroba. Przekonało się już o tym wiele kobiet, którym udało się powrócić do swojej wagi i sylwetki sprzed stanu błogosławionego. Jeżeli będziesz lub już jesteś matką, dowiedz się jak powinno wyglądać odchudzanie w ciąży oraz dieta po porodzie.


Odżywiaj się zdrowo w czasie ciąży.
Mały przyrost masy ciała jest dopuszczalny w czasie ciąży. Jest to wręcz wskazane, aby zapewnić dziecku wszystkich składników odżywczych potrzebnych na etapie rozwoju płodu. Jednak, zaraz po narodzinach pociechy, należy dobrać dietę po porodzie oraz często ustalić plan ćwiczeń w celu utraty zbędnych kilogramów.

Odchudzanie w ciążyJak pozbyć się nadwagi po urodzeniu dziecka?
Jeśli jesteś (jak większość pierwszych matek) możesz być zaniepokojona utrzymywanej się masy ciała nawet długo po porodzie. Na szczęście, utrata wagi po ciąży nie jest trudna. Zwykle nie potrzebny jest czas dłuższy niż 9 miesięcy, aby wrócić do formy. Dzięki regularnym ćwiczeniom i dobraniu odpowiedniej diety, będziesz mogła podziwiać swoją idealną sylwetkę szybciej, niż jesteś sobie wstanie wyobrazić.

W utracie masy ciała pomaga karmienie piersią.
Karmienie piersią rzeczywiście pomaga w utracie wagi po ciąży. W badaniach przeprowadzonych przez Europejską Instytucję Położnictwa i Ginekologii, karmienie piersią rzeczywiście prowadzi do uwalniania hormonów, które pomogą Twojej macicy powrócić do oryginalnej wielkości przed zajściem w stan błogosławiony.
Ale nie łódź się! Samo karmienie piersią nie pomoże Ci pozbyć się wszystkich zbędnych kilogramów. Należy również zintegrować tę strategię z regularnym programem ćwiczeń i zdrową dietą. Musisz upewnić się, że jesz co najmniej 1800 kalorii dziennie podczas karmienia piersią, aby utrzymać swoje ciało, a przede wszystkim dziecko zdrowe.

Jak długo trwa utrata masy ciała po ciąży?
Nie spiesz się z powrotem do wagi sprzed poczęcia. Nie stresuj się także, jeżeli Twoja dieta nie przyniesie rezultatów od razu. Każdy organizm reaguje inaczej, ciężko ustalić termin, gdy Twoja waga się ustabilizuje. Staraj się nie odstawiać gwałtownie określonych produktów, w celu uzyskania idealnej sylwetki. Może to wywołać wahania Twojego metabolizmu, a w efekcie zdrowia dziecka.

Podsumowując. Lekki przyrost Twojej wagi w okresie ciąży jest wskazany. Po urodzeniu dziecka z cierpliwością oczekuj na stopniowa utratę kilogramów. Jest to szczególnie istotne w wypadku karmienia piersią. Zachęcamy również kontrolną wizytę u dietetyka oraz wykonanie naszego testu, za pomocą którego ustalimy indywidualną dietę dla Ciebie.


@2011-2016 copyright UstalDiete.pl Kontakt: admin@ustaldiete.pl Zrób test Kontakt Regulamin Mapa strony